Novinky

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

NATURALPX

Silhouette International, světoznámá rakouská firma, která se již více než padesát let zabývá výrobou brýlí, přišla v létě 2016 na trh s novou značkou neubau. Nová značka neubau se premiérově představila české odborné veřejnosti u příležitosti veletrhu OPTA 2017 a slovenské odborné veřejnosti v říjnu 2017 v rámci konání EXPO OPTIK v Trenčíně. 

neubau si velmi zakládá na ekologii a udržitelnosti rozvoje a pro výrobu brýlí této nové rakouské značky vymyslel nový materiál, který dostal jméno naturalPX. Jelikož se množí dotazy našich zákazníků na toto téma, připravili jsme pro vás podrobný článek, ve kterém vysvětlíme, jak se tento nový materiál vyrábí a co se skrývá za označením naturalPX

Základem je Skočec obecný

Skočec obecný je oblíbená okrasná rostlina, která je velmi nenáročná na pěstování. Pochází ze severovýchodní Afriky a jihozápadní Asie. Je to jediný druh rodu skočec. Pro průmyslové zpracování jsou zajímavá semena této okrasné rostliny. 

Lisováním semen vzniká ricinový olej, který je po povaření zcela bezpečný a používá se v potravinářství, kosmetice, lékařství a v průmyslu pro výrobu plastů. Působí jako silné laxativum, zevně zmírňuje dermatologické potíže (lupy, vyrážky, zrohovatění kůže). Také využitelný jako strojní mazadlo.  zdroj: wikipedia.com

castoroilseeds

 

naturalPX - zázrak z přírody

Tím se dostáváme k samotnému zárodku vzniku polyamidu naturalPX. naturalPX je ze 65% tvořen složkou, která pochází právě z ricinového oleje. Zbylých 35% tvoří již známy materiál SPX, který Silhouette International používá pro výrobu brýlí Silhouette a adidas Sport eyewear. Přesné složení materiálu SPX je chráněno průmyslovým tajemstvím. 

 

Snižujeme uhlíkovou stopu

Díky složení materiálu naturalPX se sníží spotřeba fosilních materiálů, čímž dojde ke snížení uhlíkové stopy. Asi půl procenta všech plastů, které jsou celosvětově vyráběny, pochází z rostlinného původu. Rámy neubau se v Silhouette International vyrábí pomocí přímého vstřikování plastů. Roztavené plastové granulky se pod tlakem vstříknou do připravené formy, kde se následně ochladí. Tento způsob výroby brýlí je vysoce efektivní a nezanechává zbytečné odpadní látky. 

NB Infografik naturalPX 60x35 ohneHG

 

 

Zůstaňte v kontaktu

  • Na moklině 539/10 163 00 Praha
  • office@strabilia.cz
  • +420 235 313 313
  • www.strabilia.cz