Novinky

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

natural3Dnadpiscz

SVĚTOVÁ PREMIÉRA A UDRŽITELNOST: NEUBAU EYEWEAR PŘEDSTAVUJE MODELY VYROBENÉ ZE 100% ROSTLINNÉHO MATERIÁLU ZA POUŽITÍ TECHNOLOGIE 3D TISKU


 Začátek nové dekády v pojetí rakouského výrobce brýlí značky neubau eyewear začíná velkou revolucí. Na cestě k udržitelnosti urazila značka od svého vstupu na trh v roce 2016 kus této zelené cesty. Dalším krokem je nový materiál natural3D, který je ze sta procent založen na rostlinných olejích. Tento materiál bude exkluzivně využit pro výrobu brýlí pomocí 3D tisku. 

Od zrníček k slunečním brýlím

Základem materiálu natural3D je olej získaný ze semen skočce obecného, který značka neubau používá pro svůj vlastní materiál naturalPX již od roku 2017.  naturalPX je ze 65% tvořen právě tímto olejem a používá se pro výrobu ultralehkých a flexibilních brýlí pomocí přímého vstřikování do připravených forem. S příchodem natural3D tak značka poprvé využívá stoprocentně přírodní materiál pro výrobu svých rámů. Technologie 3D tisku, kde se materiál natural3D nanáší vrstvu po vrstvě, tak dělá ze značky neubau opravdového průkopníka na poli značek, pro které není slovo udržitelnost pouhým marketingovým pořekadlem. Od počátku je udržitelnost pevně zakotvena v DNA této mladé značky.  

Nové modely natural3D se na trh dostanou v dubnu letošního roku – čtyři dioptrické rámy a tři modely slunečních brýlí, včetně speciální edice pro rok 2020. Do stranic těchto nových revolučních modelů se následně integruje titanová vložka, která zajistí adaptabilitu. 

natural3Dfoto

Udržitelnost na více frontách

Výroba brýlí technologií 3D tisku je pro značku neubau opravdovým milníkem: tato vysoce pokročilá technologie, která se začíná v každodenních životech stále více prosazovat, je velmi ekologická i co do odpadového hospodářství při výrobě. Vrstvy nanášené tiskárnou se pomocí laseru spojí a všechen zbytkový odpad je znovu využit. Značka neubau eyewear je v brýlovém průmyslu opravdovým průkopníkem a již nyní se v portfolu značky nachází vícero modelů s aplikacemi z 3D tisku. Plnohodnotný a kompletní model brýlí z 3D tisku však přichází až nyní. V roce 2020 kráčí neubau zkrátka po zelené a uhýbat se tato rakouská značka z Lince rozhodně nehodlá. 

Zůstaňte v kontaktu

  • Na moklině 539/10 163 00 Praha
  • asistent@strabilia.cz
  • +420 235 313 313
  • www.strabilia.cz