Novinky

Hodnocení uživatelů: 4 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

walterwassilynadpiscz

Stoleté výročí Bauhausu, jedné z nejvýznamnějších škol umění, designu a architektury, oslavuje značka brýlí neubau svojí novou limitovanou edicí, která vzdává hold zakladatateli Bauhausu, Walterovi Gropiusovi a malíři Wasily Kandinskemu. Skrze tvar této nové speciální kolekce vytváří značka dialog mezi designem a člověkem a aplikuje ikonický styl Bauhausu do moderního brýlového designu.

 

NEUBAU BAUHAUS 070 1412 v2 rev1 d RGB


 

NEUBAU BAUHAUS 010 456 v1 RGB+contrast

Zatímco velká spousta ikonických výtvorů designové školy Bauhaus našla své místo v museích či soukromých sbírkách po celém světě, nový model slunečních brýlí neubau, Walter & Wassily, je designovým výtvorem pro každodenní použití, moderním spojením řemesla a umění.

Krédo Bauhausu, tedy že “forma následuje funkci” znamená také, že co je funkční, je krásné a že užitečnost a efektivita každého produktu určuje jeho design. 

Kampaň značky neubau, která propaguje novou speciální edici Walter & Wassily, toto motto rozvíjí do podoby “člověk následuje formu” a zaměřuje se na interakci mezi designem a člověkem.

V každém z vizuálů modelové zaujímají pozice ikonických tvarů Bauhausu, což na tyto objekty vrhá úplně nové světlo. Použití materiálů jako beton, sklo a kov a souhra materiálu s tvarem se  historií avantgardního studia Bauhaus táhne jako červená nit, od architektury přes interiérový design až po malbu. Čisté linie, jednoduchost tvaru a grafické elementy estetického vyjádření Bauhausu proměnily design dvacátého století a ovlivnily budoucí generace.

 

Značka neubau, která vychází z odkazu vídeňské čtvrti Neubau a která si také ráda hraje s nekonvenčností by bez této revoluce, která položila základy pro vývoj designu po celém světě, jen těžko vznikala. Pocta této éře skrze nový model slunečních brýlí, Walter & Wassily, je tedy na místě. 

 

Samotný design a materiálový mix je přímo inspirován Bauhausem: titanový rám je odkazem na ohýbané kovové trubice použité v nábytkovém designu Bauhaus zatímco kulatý výrazný střed vzdává hold kruhu jako jednomu z hlavních prvků této doby. Gradální zrcadlová úprava skla dává vzpomenout na fasádu samotné budovy školy Bauhaus v Dessau. 

 

Kulaté aplikace na středu brýlí, které pocházejí z 3D-tisku, narušují oválné línie brýlí a přidávají modelu zajímavý detail. Mosaz, černá a leskle stříbrná, tyto barvy a jejich kontrasty jsou pro styl Bauhaus typické a jsou zastoupeny ve třech barevných kombinacích modelu Walter & Wassily. Model Walter & Wassily je unisexový model slunečních brýlí a je dalším přírůstkem k prémiovému price pointu neubau, kde doplní loňský model speciální edice Sigmund & Carl. Model disponuje upravitelnými stranicemi a logem neubau na konci levé straničky. Ochrana UV 400 je samozřejmostí. 

 NEUBAU BAUHAUS 060 1313 v2 RGB+contrast

 

 

NEUBAU BAUHAUS 030 804 v2 rev1 d RGB

 

 

walterwassily1

Zůstaňte v kontaktu

  • Na moklině 539/10 163 00 Praha
  • asistent@strabilia.cz
  • +420 235 313 313
  • www.strabilia.cz