Novinky

TMA ICON. ACCENT RINGS. Nová éra v designu bezrámových brýlí právě přichází. Nejprodávanější model naší B2B akce v Brně se představuje v plné parádě. Za modelem stojí hlavní designér Silhouette International, Roland Keplinger, který nám poskytl rozhovor. 


 

roland keplinger foto.1024x1024

 

Nová éra bezrámových brýlí: Jak se Vám povedlo vdechnout bezrámům tak nápaditý design? 

Už dlouho se o tuto otázku zajímáme, jak by měla dnešní bezrámová obruba vlastně vypadat? Jak můžeme tento styl reinterpretovat do dnešní doby? Naše první pokusy o podobný model proběhly už před čtyřmi lety. Jakmile jsme zachytili trend, že se lehkost a minimalismus opět dostávají do popředí zájmu, pustili jsme se do práce. Všechno to do sebe zapadlo ve chvíli, kdy jsme si uvědomili, že se na Accent Rings nemusíte dívat jako jen na pouhé barevné cosi na okraji skla, ale že to nabízí jedinečný designérský nástroj, jak si hrát s tvary a barvami a vytvořit tím něco úplně nového. Inspirací pro úplně první návrhy byl motýl - lehkot, elegance a jedinečnost. 

Hovoříte o revoluci v bezrámovém designu. Proč je tato kolekce tak průlomová?  

Je průlomová, protože přináší nový a neokoukaný look. Není to klasický bezrámový model, ale není to ani celorám. Kolekce TMA ICON. ACCENT RINGS stojí na pomezí těchto dvou světů a skvěle se hodí do dnešní doby. 

Jaké překážky musel váš tým překonat, aby mohl vzniknout tak neotřelý a originální design? 

Asi úplně největší překážkou bylo najít vhodný mechanismus pro výrobu samotných Accent Rings. Společně s oddělením vývoje jsme provedli mnoho různých pokusů a prototypů. Nakonec jsme došli k závěru, že jediným výrobním procesem, který by zaručil kvalitu tohoto designového prvku bylo přímé vstřikování. Nevěřili byste, jak moc se taková jednoduše vypadající věc může promítnout do nejdetailnějšího rozpracování při výrobě tak, aby bylo dosaženo nejvyšší preciznosti a kvality povrchu těchto malých kroužků. 

Nová kolekce TMA ICON. ACCENT RINGS kombinuje matné a lesklé povrchy. Jaký dopad má tento dynamický prvek na samotný look? 

Když jsme navrhovali barevné schéma kolekce, bylo pro nás velmi důležité docílit harmonického a celistvého vzhledu. Pro tuto kolekci jsme redesignovali koncovky stranic, kde se nachází malý metalický prvek, který reflektuje design celé obruby. Mix matných a lesklých povrchů je skvěle vyvážený tak, aby slušel všem typům pleti. Hra mezi matem a leskem dává vyniknout prémiové kvalitě. 

Barevné schéma je opravdu velmi živé. Jak jste tohoto schématu docílili? 

Každý nový design vyžaduje velmi podrobnou analýzu barevných trendů. Tím jsme se například dostali ke kombinaci ultrafialové barvy, která je podle Pantone aktuálně barvou roku, a matných koncovek v barvě růžového zlata. Dalším barevným trendem v metalických odstínech je aktuálně mosaz, který jsme zkombinovali s lehce průsvitnými Accent Rings. Chceme tímto zdůraznit lehkost. Naším cílem bylo nabídnout velmi živou a trendy paletu barev, která bude fungovat s novými tvary. 

 VSECHNYTMA 

 

  STRABILIA, s.r.o. 

  

 

Zůstaňte v kontaktu

  • Na moklině 539/10 163 00 Praha
  • asistent@strabilia.cz
  • +420 235 313 313
  • www.strabilia.cz