Novinky

Hodnocení uživatelů: 5 / 5

Aktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnoceníAktivní hodnocení
 

nadpisczdoclankuFUTURAczDnes již bychom původní model Futura nazvali těžkým retrem. Vintage kouskem, který byste dnes už jen těžko sháněli. Léty prověřenou klasikou, která v sedmdesátkách vzala útokem všechny módní časopisy a bourala a opět stavila trendy brýlového designu. Kultovní model, kterému propadly i hvězdy tehdejšího hvězdného nebe, od Eltona Johna po Johna Lennona. Tento dnes již ikonický model se v roce 2020 dočkal znovuuvedení na trh. A nebyla by to prémiová rakouská značka Silhouette, kdyby to nebylo s velkou parádou, jak se na tuto ikonickou značku sluší a patří. 

Kombinací designové ikony a bezrámové technologie modelu Titan Minimal Art vznikla Titan Minimal Art Futura 2020, úžasná pocta éře sedmdesátých let. Futuristický oversized tvar, který se od původní Futury prakticky neliší, je v Titan Minimal Art Futura v popředí, stejně tak jako v sedmdesátých letech. Celorámový tvar technologie lens-in-lens (rám tvoří polykarbonátový štít) a výřez do tvaru písmene U dělá z Futury opravdový módní statement. Minimalistický design tzv. pérovky tento odvážný tvar jemně krotí a doplňuje o trend dnešní doby, kterým je jednoduchost, lehkost, ne však nuda. Tyto dnes již kultovní brýle přichází na trh v pěti barvách. Jaké to bylo přivést zpět na svět ikonu starou již čtyři desetiletí? Na to jsme se v rozhovoru zeptali designéra, který má novou Futuru na svědomí. 

 

 ROZHOVOR S DESIGNÉREM GERHARDEM FUCHSEM 

futuraslvlevo

 

Co dělá Futuru tak výjimečnou? 

Původní model Futura přišel na trh na začátku sedmdesátých let a díky tomu si Silhouette udělala v módním světě jméno. Začali jsme nový trend moderních a velmi velmi fururistických a odvážných brýlí. Dnešní Futura pak kombinuje expresivitu původního dnes již kultovního modelu s inovativními materiály a neuvěřitelnou lehkostí a komfortem při nošení. 

Povězte nám víc o předchůdci Futura. Jaké to bylo najednou prorazit s takovým modelem? 

Kolekce Futura je původně ze sedmdesátek, to jsem ještě nebyl součástí týmu Silhouette. Vůbec celý tým Silhouette byl v té době mnohem menší a mladší. Zvláště tehdejší designérka, Dora Demel, byla neuvěřitelně kreativní a ve svém designu správně přidrzlá. Futura byla celosvětovou senzací. Tehdejší superstar jako Elton John nebo John Lennon se do naší Futury naprosto zbláznily. 

 

 Kde jste pro novou Futuru hledal inspiraci co do designu? 

Nechtěl jsem se uplně zaměřovat na zdroje inspirace. Mým cílem a záměrem bylo
reinterpretovat Futuru do dnešní doby a doplnit ji o naši ikonickou lehkoust a minimalismus, ale stále zachovat její expresivní design. Je zajímavé, že i dnes vypadá model stále futuristicky a to jsme se posunuli již o pár desítek let dopředu. 

 

 

 

futuraslvlevo2

Čím se podle Vás TMA Futura liší od ostatních módních slunečních brýlí? 

Odvážný, řekl bych až lehce kosmický design je opravdu výjimečný. Okamžitě poutá pozornost. Model Futura kombinuje to nejlepší ze světa designu a technologie co značka Silhouette za svou bohatou pětapadesátiletou historii mohla nabídnout. 

Futura je opravdu kultovní, dokonce má fanoušky po celém světě a to již dlouhá desetiletí. Jak byste vaši reinterpretaci porovnal s původním modelem? 

Nová Futura je oproti té původní velmi lehká. Nepoužíváme těžký acetát. Kombinujeme ultra lehký materiál SPX+ s vysoce kvalitním titanem. Původní výřez ve tvaru U jsme zachovali, ten se používal už v sedmdesátých letech

Je pro vás jako designéra jednoduší reinterpretovat takovou ikonu jako je Futura nebo přijít s úplně novým modelem, designem. 

Ani jedno není procházka růžovým sadem. I když reinterpretujeme naše ikonické klasiky, nikdy nechceme model pouze zkopírovat. Podle mě by designér nikdy neměl udělat krok zpět, co do technologie, designu a komfortu při nošení. Pouze okopírovat starší modely nepřichází v úvahu. 

Zkuste nám popsat Futuru třemi slovy. 

Moderní, futuristická a velmi expresivní. 

 

 

 

 

SIL IG FB Stories BTS TMA Futura 4077 4010 2 until 11 2021

 Které prvky nové Futury jsou podle vás typické pro Silhouette v čase doby?  

Všechny! Bezkloubové stranice Titan Minimal Art, dynamické linie a nedostižný komfort při nošení a nebetyčná lehkost. Výřezy do tvaru písmene U jsou totožné s původním modelem ze sedmdesátek. Ihned víte, kam model zařadit. 

TMA Futura je co do středu brýlí velmi odvážná zatímco stranice jsou tak jemné a subtilní. Bylo složité takový model navrhnout a říct si, ano, teď je to to pravé? 

Jelikož je střed vyroben technologií “lens-in-shield” (brýlové sklo je zasazeno do štítového rámu) jsou pak subtilní stranice Titan Minimal Art tím pravým spojením. Díky tomu expresivnost rámu ještě více vynikne. Titan jsme pak zakomponovali i do samotného výřezu v přední části a tím se tak design krásně propojí.

TMA Futura jsou opravdovým fashion statementem. Máte nějaký tipk jak je nosit? 

Ano, jsou velmi neobyčejné, ale i přes svůj odvážný design jsou linie velmi harmonické a stylové. Barvy jsou lehce tlumené a dokáží tak podpořit každý look a outfit. Tyto sluneční brýle jsou skvělým módním doplnkěm jak pro ženy tak i pro pány. 

 

 

 

 

Zůstaňte v kontaktu

  • Na moklině 539/10 163 00 Praha
  • asistent@strabilia.cz
  • +420 235 313 313
  • www.strabilia.cz